W piątek 10 kwietnia 2020 r. Fundacja RWP przekazała pierwszą partię maseczek ochronnych do Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha 1a. Maseczki zostały zakupione dzięki wsparciu naszych darczyńców. Bardzo dziękujemy za pomoc!

Mieliśmy zaszczyt spotkać się z lek. Marcinem Radochem. W trakcie rozmowy zaoferowaliśmy swoją dalszą pomoc lekarzom, pracownikom i pacjentom CSK w walce z COVID-19. M. Radoch opowiedział o potrzebach szpitala dotyczących artykułów ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych oraz przedstawił nam listę najpilniejszych potrzeb CSK. Są to przede wszystkim:

1. Fartuchy barierowe (wodoodporne)
2. Kombinezony typu TYVEK
3. Maseczki ffp2/3 lub n95
4. Rękawice barierowe (chirurgiczne)

Biorąc pod uwagę skalę i tempo rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa zamierzamy kontynuować i rozszerzać naszą współprace ze szpitalami. Oprócz wysiłku fizyczego i emocjonalnego wiąże się to też ze zapotrzebowaniem na spore środki finansowe. Zapraszamy więc wszystkich chętnych i nieobojętnych dolączyć się do naszego szczytnego działania w sposób przekazywania darowizny.

Fundacja "Ręka Wielkiej Pomocy" aktywnie wspiera medyków, pracowników ochrony zdrowia i wszystkich walczących z pandemią koronawirusa poprzez udział w programie "Wsparcie dla Szpitala". Nasi wolontariusze i pracownicy odważnie angażują się w każdą inicjatywę fundacji. Dziękujemy każdemu za nieobojętność i poświęcenie!

Przypominamy, że nadal można z nami się kontaktować w sprawie udziału we walce z pandemią COVID-19. Prosimy o kontakt przez maila: fundacja.rwp@gmail.com lub poprzez naszą stronę na Facebooku: http://www.facebook.com/rekawielkiejpomocy/

Można i nawet trzeba nas wspierać, przekazując darowiznę na podany niżej numer rachunku bankowego: 

FUNDACJA "RĘKA WIELKIEJ POMOCY"
Numer rachunku: 05 1950 0001 2006 9432 2203 0002
Cel: Wsparcie dla Szpitala

Poprzez nasze działania chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim walczącym z pandemią. Dziękujemy za waszą pracę!

Wreszcie przyjechała do nas kolejna partia maseczek. Cudowne trójwarstwowej maseczki medyczne na 💯% pomogą w walce z koronawirusem! Już wkrótce dostarczymy je do placówek medycznych w ramach akcji Wsparcie dla szpitala